Throne - Orifiel's blog

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Žiť v prítomnosti

Na pohrebe môjho kamaráta farár rozprával ako si uvedomujeme, že smrť môže zastihnúť aj nás. Preto si v takých ťažkých chvíľach uvedomujeme, že aj mi môžeme zomrieť. Smrť čaká na každého z nás... Treba sa jej preto báť?
 Farár rozprával, že len Dávid, alebo Ježiš sa smrti nebáli a mi sa smrti bojíme.

Ja nie. Takže pán Farár sa mýlil. Prečo sa jej bojíme?

Tí čo sa boja ísť do pekla, sa boja zomrieť, tí korí nevedia, čo sa stane sa boja zomrieť. Bojíme sa vlastne svojích predstáv o smrti.

Ja sa smrti nebojím, pretože moje predstavy sú odlišné. Veľa som čítal o tom ako ľudia, ktorí zažili smrť a zachránili ich, videli svetlo a cítili lásku. Bádanie po tomto ma priviedlo k tomu, že sa netreba ničoho báť.

Keď sa človek nebojí umrieť, nebojí sa ani žiť. Kvôli opatrnosti sa človek bojí osloviť niekoho, bojí sa žartovať, radovať, sa, pretože sa bojí, že bude ešte dlho žiť a bojí sa čo si o ňom myslia iný.

Keby som mal zajtra zomrieť, nebál by som sa radovať, robiť bláznivé veci, prekonávať svoje hranice a povedať všetkým, že ich mám rád. Pretože viem, že by si o mne mohli myslieť hocičo a nehralo by to žiadnu rolu. Zajtra by som umrel. Posledné veci, chceme vždy robiť najlepšie s najväčšou radosťou. Tak sa snažím robiť všetko akoby to bolo to posledné.

A tak robím všetko tak, ako by som mal zajtra zomrieť. Nie všetko ale snažím sa :).

Veselé vianoce! Ak si toto niekto prečíta, tak prežite vianoce akoby boli vaše posledné!


Úvahy | stály odkaz

Komentáre

  1. hmmmm
    uzivaj dna, raduj sa z kazdej chvile, lebo ktora je ta posledna???
    publikované: 25.03.2006 17:38 | autor: legi (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. hmmmm
    uzivaj kazdu chvilu kazdeho dna, lebo nevies ktory je ten posledny.
    publikované: 25.03.2006 17:40 | autor: legi (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014